21. března 2016

Hotovo


Myslím, že by té výzdoby na velikonoce už mohlo být dost. 
Ještě donese Káča ze školky květináček s osením s několika zápichy, která dělala a mám nabarvené větvičky na zlato a něco na ně ještě pověsíme. 

Vajíčka jsem s Káčou nabarvila temperama na růžovo, pár jsem jich dozdobila zlatým sprejem.Do bílých jsem dala kytičky, moc se mi líbil nápad Zity s fialkami. Jednoho růžového zajíce s vlněnou bambulkou jako ocásek. Malovala (vybarvovala) je Káča. Ještě jsem jim přidala nápisek Veselé velikonoce. Spolu se sušenou kytkou růží a pár vajíčky na zrcadlovém tácu mi dělají radost v kuchyni.Hyacinty jsem nechala na parapetu venku, doma už by mi dávno odkvetli. Přesadila jsem je do dřevěné bedýnky od mandarinek. Vnitřek vystlala voskovaným papírem, který jsem kupovala do skříněk v kuchyni. Ozajíčkováno a omotýlkováno zvířátky z Lidlu. 
Venkovní vrba dostala také pár svých vajíček, míváme je tam každý rok a v létě je vystříhávám, protože mi tam úplně zarostou listím.


V obýváku mám velký věnec omotaný vrbovým proutím, doplněný pár vajíčky na bílých mašlích a pár péřových koulí. Nádherně to voní, jako v košíkářství :-)
Za týden jsou tady Velikonoce a já už mám hotovo a můžu se vrhnout na pečení dortu na narozeniny Tadeáška. 
V pondělí se chystáme na Slovensko do Trenčína. Doufám, že už nás čekáte!

Z domu vyrážíme pravidelně, protože já velikonoce moc nemusím a nějak jsem to přenesla na holky. Tak jsme přijali jiný zvyk. Ráno jsou děcka hledat, co jim na zahradě nechal velikonoční zajíc a pak už hurá pryč a klidně si u nás strhejte zvonek :-D

Dodržujete tradice nebo máte jako my svoje vlastní?

Jarka

5 komentářů:

 1. Veniec natural z hora a pink vajká, super!

  OdpovědětVymazat
 2. Krásně vítáte jaro!Veselé velikonoce přeje Věra.-)ta růžová je super.-)

  OdpovědětVymazat
 3. Velmi pekne dekoracie, ale ten visiaci vencek s ruzovymi vajickami a pierkami je naj naj.

  OdpovědětVymazat
 4. Jé, moc děkuji za chválu :-) Se skoro červenám (růžovím) :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše milé komentáře.